0Shares

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka deklaruar se shoqëria zikaltër është e kënaqur me ofertën e ekipit turk, Galatasarayt, por tani vendimi i takon lojtarit, Wesley Sneijder.

“Oferta që ka bërë Galatasaray për Sneijder ishte e mrekullueshme dhe shumë e mirë për ne shoqerine zikaltër, por i takon Sneijderit të vendosë”.

“Nëse ai dëshiron të qëndrojë në këto kushte dhe me aq sa i ofrojmë, ne do ta respektojmë vendimin e tij. Ne kemi biseduar me të dhe kemi vendosur që gjithçka të jetë në dorën e tij”.

“Nëse ai dëshiron të largohet, ne do të pranojmë vendimin e tij, por edhe nëse nuk vendos të largohet ne përsëri do të mundohemi të gjejmë një gjuhë të përbashkët”, ka thënë Moratti./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)