Muharrem Jashari i pandalshëm në Ukrainë – për të dytën ndeshje me radhë shënon gol dhe asiston

Muharrem Jashari ka vazhduar me paraqitje shumë të mira me fanellën e LNZ Cherkasyn, duke qenë protagonisti kryesor në fitoren ndaj Karpaty Lviv.

LNZ Cherkasy ishte duke humbur pas pjesës së parë me rezultat 1-0, për ta kthyer rezultatin në pjesën e dytë dhe për të fituar me rezultat 2-1.

Fillimisht Jashari asistoi te goli i barazimit që u shënua nga Gennadiy Pasich në minutën e 61-të.

Jashari arriti të shënojë golin e fitores në minutën e 77-të për 2-1.

Mesfushori që luan të gjitha rolet në këtë repart, ka dy gola dhe dy asistime deri më tani.

Dyshja shqiptare e mbrojtjes te LNZ Cherkasy, Hajdin Salihu dhe Ajdi Dajko luajtën gjithë ndeshjen.

LNZ Cherkasy është në vendin e dytë në elitën e futbollit ukrainas me 9 pikë pas pas katër ndeshjesh.

Jashari në një intervistë të dhënë për Telegrafin disa ditë më parë ka thënë se është gati për Kosovën kurdo që ftohet. /Telegrafi/

Live Transferimet e fundit të afati kalimtar veror – klubet po punojnë për të mbyllur goditjet e fundit

Modric

Modric "u çmend" me shokët dembelë të skuadrës, Mbappe dhe Vinicius në shënjestër të kritikave

Maresca jo vetëm fitoren e parë - ai thyer rekord në Ligën Premier

Një figurë te Barcelona vendosi veto për rikthimin e Neymarit, përkundër se braziliani u vetëofrua

Liverpooli kontakton Federico Chiesan - pasi Barcelona ende nuk ka bërë ofertë zyrtare te Juventusi

Juventusi i pandalshëm në këtë fillim sezone, fitore e pastër dhe lider i vetëm në Serie A