Llapi me fitore minimale ndaj Malishevës, mbanë gjallë shpresat për titull

Llapi ka fituar 1-0 në shtëpi ndaj Malishevës në kuadër të javës së 34-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Llapjanët rrezikuan qysh në minutën e katërt, por që goditje nuk ishte e saktë.

Në minutën e tetë, Malisheva rrezikoi me anë të Arbër Prezakit, mirëpo pa sukses.

Ergyn Ahmeti gjuajti në minutën e 15-të, por as kjo goditje nuk ishte e rrezikshme për mysafirët.

Në minutën e 37-të, Ahmed Januzi shënoi për 1-0, duke i dhënë epërsinë Llapit.

Edhe pjesa e dytë ishte me ritëm të lartë, me dy skuadrat që tentuat të shënonin, por pa sukses.

Llapi arriti të ruante epërsinë minimale, për të marrë tri pikë të mëdha në garën për titull.

Në anën tjetër, Malisheva synoi deri në sekondat e fundit të shënonte, por pa sukses.

Pas javës së 34-të, Llapi gjendet në vendin e dytë me 68 pikë, ndërsa Malisheva në të katërtin me 53 pikë. /Telegrafi/

Në një intervistë të jashtëzakonshme, Messi thyen 'konfuzionin' që ka sjellë në futboll stili i Guardiolës

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Sauditët blejnë tetë herë kampionin e Francës dhe 'vjedhin' njeriun kyç nga PSG

Llogaritë e kualifikimit në fazën tjetër, shanset që Shqipëria të kalojë grupin e “ferrit”

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Shqipëria luan ndeshjen vendimtare në grupe ndaj Spanjës - gjithçka që duhet të dini