Lëkura e lëmuar, e pastër dhe vezulluese, pasqyron një pamje më rinore dhe mbi të gjitha ju bën të dukeni më atraktive tek të tjerët.

Shpesh ju ka ndodhur të hezitoni të veshni min-funde, fustana ose pantallona të shkurtër, për shkak të lëkurës së këmbëve “luleshtrydhe”, apo thënë më mirë me pore të hapura dhe pika të zeza, të cilat ju kompleksojnë dhe ju bëjnë të ndiheni jo rehat.

Është e domosdoshme përdorimi i produkteve ideale për këtë problem, e sidomos përdorimi i një scrub-i.

Kokosi është një nga aromat e preferuara për mirëmbajtje, jo vetë lëkurës së trupit por edhe flokëve dhe fytyrës, Telegrafi Deals, ju prezanton me këtë scrub kokosi, që vjen me zbritje nga çmimi 5.07 euro në vetëm 3.90 euro, mjafton të shfrytëzoni kodin Telegrafi30.

Scrub për trup, me qumësht kokosi

Zbutni lëkurën me këtë skrab me sheqer që përmban qumësht kokosi dhe dru sandali në një përzierje vaji kokosi, vaj jojoba.  Masazhojeni butësisht në lëkurën e lagur dhe më pas shpëlajeni plotësisht, kështu lëkura do të jetë e  lëmuar dhe e hidratuar thellësisht.

Përdoreni 2 deri në 3 herë në javë për të zbuluar lëkurën e butë të mëndafshtë.