I jashtëzakonshëm Zhegrova, futet nga banka dhe shënon golin e fitores për Lille

Lille ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Fenerbahces në ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues për Ligën e Kampionëve.

Ekipi francez epërsinë e gjeti në minutën e 12-të të takimit me anë të një autogoli të shënuar nga Jayden Oosterëolde.

Me epërsi minimale të tyre përfunduan edhe 45 minutat e para të këtij ballafaqimi.

Në pjesën e dytë, gjiganti turk arriti që të barazojë shifrat në minutën e 79-të me Irfan Can Kahveci i cili shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë.

Golin e fitores në këtë takim për Lille e siguroi ylli kosovar Edon Zhegrova, i cili në minutën e 91-të të takimit shënoi për t’i dhënë fitoren e vlefshme ekipit të tij.

Zhegrova i cili u fut në këtë ndeshje nga banka rezervë, paksa me ndihmën e një lojtari të Fenerbahces i cili e devijoi topin, arriti që të shënojë për rezultatin 2-1./Telegrafi/

Askush nuk e ka bërë asnjëherë atë që bëri gjiganti kubanez në Lojërat Olimpike

Sport
Komentatori olimpik i tmerruar nga zhytja 'e rrezikshme' e garueses - kërkoi që gjyqtarët të ndërhyjnë

Sport

Te Apple kanë mbetur të ‘tronditur’ nga ajo çfarë ka bërë Messi

Ylli i Interit refuzon kontratën e re, kërkon kalimin tek Man United

Vendosi rekord të ri botëror, por suedezi dhe shoku i tij bënë goditje shokuese ndaj njëri-tjetrit