Interi merr fitore të madhe si mysafir i Romës, vendos goli i Lautaros

Interi ka fituar si mysafir i Romës me rezultat 1-0 në kuadër të javës së tetë të Serie A.

Dy skaudrat e nisën mirë ndeshjen duke rrezikuar që në start, por që harkimi i Lorenzo Pellegrinit, që ka mundur të jetë letë gol, pasi Yan Sommer e lëshoi topin nga duart për ta gjetur shtyllën.

Te Interi gjuajti bukur Henrikh Mikhtarian, i cili gjuajti fuqishëm, por shtylla ndali goditjen e tij.

Pjesa e parë nuk është se solli diçka më shumë met ë dy skuadrat që shkuan në pushim me barazim.

Në minutën e 60-të, Interi arriti të zhbllokojë ndeshjen me Lautaro Martinez që shënoi me një gjuajtje të bukur brenda zonës për 1-0.

Roma tentoi të bënte më shumë në minutat e mbetur pa sukses, duke u dorëzuar para kampionit aktual.

Me këtë fitore Interi ngjitet në vendin e dytë me 17 pikë, ndërsa Roma është e 10-ta me dhjetë pikë. /Telegrafi/

Xavi drejt rikthimit në stol, spanjolli ka marrë ofertën e parë pas largimit nga Barça

Guardiola i jep fund debatit për trajnerin më të mirë mes tij dhe Ferguson me një përgjigje perfekte

”Ai ma kujton veten”, ikona e Barcelonës i mahnitur nga talenti i Lamine Yamal

“Këtë vit do të hakmerrem”, ylli i Barçës i motivuar për ndeshjen ndaj Real Madridit

Tuchel bën një ndryshim të madh tek Anglia pak ditë pasi u emërua trajner i tyre