Higuain: Me formacionin e ri po vrapojmë të gjithë

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka folur pas fitores ndaj Sassuolos me rezultat 0-2.

Argjentinasi është i lumtur me formacionin e ri pasi kjo po i shkakton probleme më shumë kundërshtarëve.

“Jam i lumtur për ndeshjen e sotme, edhe një herë trajneri ka luajtur me këtë formacion (4-2-3-1) dhe kemi treguar forcë”.

“Kështu po vrapojmë të gjithë dhe është shumë e vështirë për kundërshtarët. Gjatë gjithë karrierës sime kam luajtur me këtë formacion. Kur transferohesh të një skuadër duhet të ambientohesh dhe unë jam i lumtur që kjo ka ndodhur te Juve”.

“Po ndihem mirë, ishte një fitore e rëndësishme”, ka thënë Higuain. /Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë