Haaland shpërthen me het-trik, City shumë i fortë për Chelsean

Skuadrat e mëdha angleze po vazhdojnë qëndrimin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po luajnë edhe ndeshje kontrolluese.

Dy gjigantët anglezë, Manchester City dhe Chelsea janë përballur në Ohioi Stadium në Columbus, ku kampioni në fuqi ka qenë i pamëshirshëm.

City triumfoi në këtë ndeshje miqësore me rezultat 4-2, edhe pse fillimisht krijoi epërsi prej katër golave.

Erling Haaland realizoi dy gola të shpejtë brenda dy minutave 3′ dhe 5′ për t’i dhënë epërsinë fillestare Cityt.

City edhe në pjesën e dytë realizoi dy gola të shpejtë brenda dy minutave, ku Oscar Bob realizoi fillimisht para se Erling Haaland të kompletoj het-trikun në minutën e 56-të.

Krejt çfarë bënë londinezët ishin dy golat e realizuar nga zëvendësuesit Raheem Sterling dhe Noni Madueke. /Telegrafi/

"Paraqitja e parë publike": Vëllai i Michael Schumacher jep përditësimin shëndetësor të legjendës së F1

Formula 1
Barcelona e shqetësuar me atë çfarë po i ndodh Vitor Roques te Betisi

Evra sugjeron klubin e ardhshëm të Pogbës pasi kontrata e tij tek Juventusi do të ndërpritet

Lista e Kosovës për ndeshjet e tetorit pëson ndryshime - Foda ndryshon pozicionin e dy mesfushorëve

Portieri i Leeds pranoi një autogol të paprecedentë në sekondën e fundit dhe e përfundoi ndeshjen në lot