Fiorentina mposht Romën me përmbysje spektakolare në fund

Fiorentina ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 37-të të Serie A.

Roma e nisi takimin me gol, kur Ola Solbakken asistoi te Stephan El Shaarawy i cili shënoi për 1-0.

Romakët kishin edhe raste të tjera në pjesën e parë për të shënuar, por Solbakken, El Shaaraëy dhe Andrea Belotti nuk ishin të saktë nga pozita shumë të mira.

Në pjesën e dytë Fiorentina ishte më serioze dhe tentonte të merrte në dorë ndeshjen.

Golin e barazimit Viola e gjeti në minutën e 85-të, kur Rolando Mandragora asistoi te  Luka Jovic që shënoi për 1-1.

Pas tre minutash u përmbys gjithçka me Jonathan Ikone që shënoi për 2-1.

Roma mbetet e gjashta në renditje me 60 pikë, ndërsa Fiore është e nënta me 53 pikë. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës