Empoli 0-0 Roma, notat e lojtarëve – kjo është nota e Veselit (Foto)

Empoli dhe Roma kanë luajtur pa gola në ndeshjen e javës së 11-të në Serie A.

Skuadra e Luciano Spallettit nuk ka mundur të marr edhe fitoren e pestë radhazi në Serie A, pasi është ndaluar pa gola 0-0 nga Empoli.

Në këtë takim për 90-të minuta luajti edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Federic Veseli, i cili u zverdhë në minutën e 11-të të ndeshjet.

Whoscored tashmë ka publikuar notat e futbollistëve të të dyja skuadrave, varësisht nga paraqitja e tyre në këtë ndeshje.

Sipas kësaj faqe, notën më të lartë e kishte Leandro Paredes i Romës me 8.4, ndërsa Veseli u notua me 7.2. /Telegrafi/

Empoli:

veseli
Veseli kishte notën më të ulët në mbrojtje

Roma:

notat-roma
Te Roma paraqitje të mirë patën edhe Emerson e Manolas

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Jose Mourinho zgjedh tre futbollistët më të mirë në histori – injoron Ronaldon

Të gjithë po flasin për asistimin që Arda Guler e bëri te Turqia

Zgjedhja e Messit për kundërshtarin e tij më të vështirë i la tifozët e befasuar