LAJMI I FUNDIT:

KB Ylli

Info

Ylli është një nga skuadrat më të vjetra në Kosovë e themeluar në vitin 1975.

Reklama
Superliga vjen me super ndeshje në xhiron e nëntë, vëmendja në kryeqytet

Superliga vjen me super ndeshje në xhiron e nëntë, vëmendja në kryeqytet

Super Liga
Fitore sensacionale e Yllit në udhëtim te Brose Bamber

Fitore sensacionale e Yllit në udhëtim te Brose Bamber

Eurocup - FIBA
Statistikat pas fazës së parë të Superligës së Kosovës në basketboll

Statistikat pas fazës së parë të Superligës së Kosovës në basketboll

Super Liga
Fitorja e tretë radhazi për Golden Eagle Yllin, triumfon ndaj Bashkimit

Fitorja e tretë radhazi për Golden Eagle Yllin, triumfon ndaj Bashkimit

Super Liga
Xhiro e shtatë në Superligë vjen me ndeshje shumë interesante

Xhiro e shtatë në Superligë vjen me ndeshje shumë interesante

Super Liga
Golden Eagle Ylli në sfidën e dytë në FIBA Europe Cup

Golden Eagle Ylli në sfidën e dytë në FIBA Europe Cup

Eurocup - FIBA
Pesëshja dhe lojtari më i mirë i javës në Superligën e basketbollit

Pesëshja dhe lojtari më i mirë i javës në Superligën e basketbollit

Super Liga
Fitore e ngushtë e Yllit ndaj Trepçës në ‘Minatori’

Fitore e ngushtë e Yllit ndaj Trepçës në ‘Minatori’

Super Liga
Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së gjashtë në Superligën e basketbollit

Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së gjashtë në Superligën e basketbollit

Super Liga
Ylli debuton me humbje në FIBA Europe Cup

Ylli debuton me humbje në FIBA Europe Cup

Eurocup - FIBA
Sfida e parë për Golden Eagle Ylli në FIBA Europe Cup

Sfida e parë për Golden Eagle Ylli në FIBA Europe Cup

Eurocup - FIBA
Ylli i gëzohet fitores së parë të sezonit, triumfon ndaj Vëllaznimit

Ylli i gëzohet fitores së parë të sezonit, triumfon ndaj Vëllaznimit

Super Liga
Trepça fiton ndaj Yllit dhe kualifikohet në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare

Trepça fiton ndaj Yllit dhe kualifikohet në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare

Basketboll
Trepça dhe Golden Eagle Ylli në një përballje për Superkupën Mbarëkombëtare

Trepça dhe Golden Eagle Ylli në një përballje për Superkupën Mbarëkombëtare

Basketboll
Pritet spektakël për Superkupën Mbarëkombëtare

Pritet spektakël për Superkupën Mbarëkombëtare

Basketboll
Kampioni Ylli pëson humbjen e katërt, kësaj radhe nga Prizreni

Kampioni Ylli pëson humbjen e katërt, kësaj radhe nga Prizreni

Super Liga
Ylli në grup të vështirë në FIBA Europe Cup

Ylli në grup të vështirë në FIBA Europe Cup

Superliga
Peja vazhdon me fitore, mposht me rezultat të thellë kampionin në fuqi

Peja vazhdon me fitore, mposht me rezultat të thellë kampionin në fuqi

Super Liga
Java e tretë në Superligë starton sot, vëmendja në derbin Peja – Ylli

Java e tretë në Superligë starton sot, vëmendja në derbin Peja – Ylli

Super Liga
Pjesa e dytë fatale për kampionët e Kosovës, Benfica e mposht Yllin me 25 pikë epërsi

Pjesa e dytë fatale për kampionët e Kosovës, Benfica e mposht Yllin me 25 pikë epërsi

Basketboll
Ylli i gatshëm për debutim në Ligën e Kampionëve, takohet me Benfican

Ylli i gatshëm për debutim në Ligën e Kampionëve, takohet me Benfican

Basketboll
Golden Eagle Ylli debuton në Ligën e Kampionëve

Golden Eagle Ylli debuton në Ligën e Kampionëve

Eurocup - FIBA
Prishtina mposht kampionin në Suharekë

Prishtina mposht kampionin në Suharekë

Super Liga
Elita e basketbollit kosovar starton sot me xhiron e dytë

Elita e basketbollit kosovar starton sot me xhiron e dytë

Super Liga

Ylli njihet tashmë me emrin Golden Eagle Ylli, falë sponsorit është skuadër që vjen nga qytetit i Therandës.

Momentalisht pjesë e Superligës së Kosovës.

Klubi ndeshjet si vendas i zhvillon në palestrën ‘13 Qershori’ dhe ka kapacitet për afër 2 mijë shikues.

Klubi ka tifozë të zjarrtë që njihen me emrin ‘Xhebrailat’.

Nuk ka ndonjë trofe të fituar në basketboll pas luftës.

arpangjkt