LAJMI I FUNDIT:

KB Ylli

Info

Ylli është një nga skuadrat më të vjetra në Kosovë e themeluar në vitin 1975.

Reklama
Duele interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Duele interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Trepça mbyll serinë e 15 fitoreve radhazi të Yllit

Trepça mbyll serinë e 15 fitoreve radhazi të Yllit

Super Liga
Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligë

Trepça – Ylli, kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligë

Super Liga
Ylli shënoi fitoren e 15-të radhazi duke mposhtur Vëllaznimin

Ylli shënoi fitoren e 15-të radhazi duke mposhtur Vëllaznimin

Super Liga
Peja pret Trepçën, java e 19-të me super ndeshje në elitën e basketbollit kosovar

Peja pret Trepçën, java e 19-të me super ndeshje në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Golden Eagle Ylli merr fitoren e 13-të me radhë, mposht Ponte Prizrenin

Golden Eagle Ylli merr fitoren e 13-të me radhë, mposht Ponte Prizrenin

Super Liga
Super përballje në xhiron e 18-të, Trepça pret Prishtinën në ‘Minatori’

Super përballje në xhiron e 18-të, Trepça pret Prishtinën në ‘Minatori’

Super Liga
Derbi mes rivalëve të vjetër në ndeshjet e mbetura të javës së 11 dhe 15 në basketboll

Derbi mes rivalëve të vjetër në ndeshjet e mbetura të javës së 11 dhe 15 në basketboll

Super Liga
Rashun Davis, MVP në javën e 17-të

Rashun Davis, MVP në javën e 17-të

Super Liga
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Ylli mposht Prishtinën, fitorja e 10-të radhazi për kampionin

Super Liga
Xhiroja e fundit për vitin 2022 në Superligën e basketbollit

Xhiroja e fundit për vitin 2022 në Superligën e basketbollit

Super Liga
Çiftet çerekfinale në Kupën e Kosovës në basketboll

Çiftet çerekfinale në Kupën e Kosovës në basketboll

Basketboll
Ndeshje interesante në xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Ndeshje interesante në xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Triumf dramatik i Yllit ndaj Pejës për fitoren e tetë radhazi

Triumf dramatik i Yllit ndaj Pejës për fitoren e tetë radhazi

Super Liga
Ylli dhe Peja të mërkurën zhvillojnë derbin e mbetur nga java e dhjetë

Ylli dhe Peja të mërkurën zhvillojnë derbin e mbetur nga java e dhjetë

Super Liga
Ylli rikthen në radhët e veta amerikanin Morant

Ylli rikthen në radhët e veta amerikanin Morant

Super Liga
Prishtina në finale të Superkupës së Kosovës pasi mposhti Yllin

Prishtina në finale të Superkupës së Kosovës pasi mposhti Yllin

Super Liga
Ylli në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës pas fitores ndaj Vëllaznimit

Ylli në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës pas fitores ndaj Vëllaznimit

Basketboll
Zbulohen detaje për Superkupën e Kosovës në basketboll, do të mbahet nga 7 deri më 11 dhjetor në kryeqytet

Zbulohen detaje për Superkupën e Kosovës në basketboll, do të mbahet nga 7 deri më 11 dhjetor në kryeqytet

Super Liga
Ylli – Trepça, derbi i xhiros së 13-të në elitën e basketbollit kosovar

Ylli – Trepça, derbi i xhiros së 13-të në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Fitorja e gjashtë radhazi për Golden Eagle Yllin, triumfon në udhëtim te Vëllaznimi

Fitorja e gjashtë radhazi për Golden Eagle Yllin, triumfon në udhëtim te Vëllaznimi

Super Liga
Golden Eagle Ylli humb nga Niners Chemnitz në Europe Cup

Golden Eagle Ylli humb nga Niners Chemnitz në Europe Cup

Eurocup - FIBA
Ndeshjen interesante na presin në xhiron e 10-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Ndeshjen interesante na presin në xhiron e 10-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga

Ylli njihet tashmë me emrin Golden Eagle Ylli, falë sponsorit është skuadër që vjen nga qytetit i Therandës.

Momentalisht pjesë e Superligës së Kosovës.

Klubi ndeshjet si vendas i zhvillon në palestrën ‘13 Qershori’ dhe ka kapacitet për afër 2 mijë shikues.

Klubi ka tifozë të zjarrtë që njihen me emrin ‘Xhebrailat’.

Nuk ka ndonjë trofe të fituar në basketboll pas luftës.

arpangjkt