Edon Zhegrova realizon një super gol, dërgon Lillen në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Edon Zhegrova i ka siguruar Lilles kalimin në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Skuadra nga Ligue 1 ishte duke humbur 1-0 në ndeshjen kthyese, përkundër se e kishin fituar takimin e parë 2-0 përballë Slavia Pragës.

Por, pjesa e dytë ngjalli Lillen, që kërkonin me çdo kusht barazimin e rezultatit.

Këtë e arritën falë Edon Zhegrovës, që realizoi një super gol në minutën e 77-të.

Reprezentuesi i Kosovës u asistua nga Jonathan David, duke lëshuar më pas një goditje nga distanca në anën e majtë të portierit kundërshtar.

Por, Slava Pragës e riktheu epërsinë në 2-1, por kjo epërsi nuk u mjaftoi shkaku që Lille kishte avantazhin në 3-2 nga rezultati i përgjithshëm, me francezët që u kualifikuan në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve falë golit të Zhegrovës. /Telegrafi/

Konfirmohen vazot e Ligës së Kampionëve - gjithçka gati për shortin që hidhet të enjten në Monako

Real Madridi rikthehet në tregun e transferime shkaku i dy yjeve që duan të largohen

Live Ditët e fundit të afatit kalimtar veror – klubet e mëdha po punojnë për të mbyllur disa goditjet

Ancelotti i thotë publikisht lojtarit të Real Madridit të largohet nga klubi

Deco shkon në Portugali: Kërkon një zëvendësues për lojtarin iu lëndua së fundmi Barcelonës