Citizens fitore për vendin e dytë (Video)

Manchester City ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së 18-të të Ligës Premier.

Citizens triumfuan si mysafirë të Hull Cityt me rezultat 3:0.

Megjithëse gjatë 45 minutave të para të besuarit të Pep Guardiolës e kërkuar rrugën e golit, Citizens nuk arritën të tundin rrjetën e ekipit kundërshtar, transmeton Telegrafi.

Por, atë që nuk arritën të bënin në pjesën e parë, Citizens e arritën në pjesën e dytë.

Fillimisht goli realizoi Yaya Toure, i cili e konkretizoj një penalti në minutën e 71-të ndeshjes. Raheem Sterling paraprakisht ishte ndaluar në mënyrë të palejuar në minutën e 70-të takimit.

Vetëm pesë minuta më vonë Citizens e realizuan edhe golin e dytë. Kësaj radhe autor ishte Kelechi Ihenachos, i cili konkretizoi një pasim të saktë të Kevin de Bryune.

Në kohën shtesë Kevin Davies shënoi autogol dhe kështu vulosi rezultatin përfundimtar, atë prej 3:0 për Cityn.

Pas kësaj, City ka 39 pikë dhe gjendet në vendin e dytë të renditjes tabelore të ligë elitare angleze. /Telegrafi/

Pse fitorja e Spanjës i vjen përshtati Shqipërisë, para ndeshjeve të fundit në fazën e grupeve?