Burnley ndal Chelsean (Video)

Chelsea ka barazuar ndaj Burnleyt me rezultat 1-1.

Mysafirët ishin shumë më të mirë në këtë takim, por para portës kundërshtare ishin shumë të dobët.

Golin për Chelsean e shënoi Pedro në minutën e shtatë, kurse për vendasit Robbie Brady në minutën e 24 dhe me rezultatin 1-1 përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë ishte me pak raste dhe pa gola.

Chelsea vazhdon në vendin e parë me 60-të pikë, dhjetë më shumë se Tottenhami në vendin e dytë dhe Arsenali në të tretin, kurse Burnley në vendin e 12 me 30 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Bluve është ndaj Swanseas. /Telegrafi/

Fitore e madhe e Manchester Cityt kundër Ligës Premier, paneli shpall të jashtëligjshme rregulloret që ndalonte ‘qytetarët’ të merrte sponsorizime

Legjenda e Liverpoolit pret që Real Madridi të ofrojë 150 milionë euro për yllin e Chelseat

Guardiola ka befasuar sërish tifozët e futbollit, kjo pasi pas ndeshjes i ka dhënë këshilla lojtarit kundërshtar