Ballkani shkon në pushimin mes pjesëve me epërsi përballë Larnes

Ballkani ka shkuar me epërsi  në pushimin mes pjesëve përballë Larnes në kuadër të rrethit të tretë kualifikues për në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, pasi shënoi Walid Hamidi nga penalltia.

Ndeshjen më mirë e nisi kampioni i Kosovës, duke rrezikuar me anë të Queven në minutën e shtatë, por që goditja e tij u bllokua.

Larne rrezikoi me anë të Gallagher (12’), mirëpo goditja e tij përfundoi jashtë.

Kryeziu dhe Hamidi kishin raste të mira shënimi pas gjysmë ore lojë, ndërsa nuk ia dolën t’i konkretizonin me gol.

Ballkani kërkoi me ngulm golin e barazimit në këta 45 minutat e parë, dhe arriti ta thyente mbrojtjen vendase në minutën e 45-të.

Hamidi realizoi për 1-0 nga penalltia, duke i barazuar shifrat në 1-1, pasi kishin humbur me 1-0 në ndeshjen e parë. /Telegrafi/

Super ylli i Real Madridit mendon të largohet nga Santiago Bernabeu

Armando Broja në bisedime me rivalin e Chelseat - transferimi mund të realizohet në pak ditë

Pep Guardiola refuzoi të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon te Man City – është zbuluar edhe arsyeja pse ndodhi kjo

Klubi i La Ligës në pronësi të Ronaldo Nazario realizon transferimin e dytë nga Real Madridi brenda 24 orëve

Fabregas parashikon kampionin e Ligës Premier dhe top katërshen për edicionin 2024/25

Tifozët e Barcelonës thanë se Vinicius dhe Mbappe e urrejnë absolutisht njëri-tjetrin, por tani publikohen pamjet