VËMENDJE: Telegrafi Deals për Black Friday i mbështet partnerët e vet me promovimin e ofertave që kanë zbritje të jashtëzakonshme dhe janë në interes të lexuesve tanë!

Apple MacBook Air 13 është prej laptopave më të kërkuar e më të dashur, i cili shquhet për shpejtësinë, performancën e shkëlqyer dhe sigurisht pamjen e bukur që ka.

Laptopi i ofron të gjitha tiparet dhe veçoritë tuaja të preferuara ku lehtësisht mund t’i editoni edhe videot me rezolucion të lartë dhe t’i përdorni aplikacionet profesionale pa pasur vështirësi.

Ky model i MacBook Air vjen me procesorin e Apple M1, procesor grafik 7-bërthamor dhe motorin Neural Engine 16-bërthamor.Laptopi përmban 8GB memorie RAM dhe ka ekran me diagonale 13.3 inç i cili ofron rezolucion 2560 x 1600 pikselë.

Ky MacBook Air ofron 256 GB SSD hapësirë për të siguruar hapësirë të mjaftueshme dhe për ta lehtësuar eksperiencën.

Ndër tjerash laptopi ka: Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, 2x Thunderbolt / USB 4, kamerë FaceTime HD, Touch ID, panel të prekjes Force Touch, lidhës audio 3.5 mm, tastierë Magic me konstruksion alumini.

MacBook Air vjen me sistemin operativ macOS Big Sur.