Anglia nuk ka aspak mëshirë për Shqipërinë, pas 45 minutash i shënon pesë gola – Harry Kane het-trik

Shqipëria është mysafire e Anglisë në ‘Wembley’ në kuadër të ndeshjeve kualifikueseve për Katar 2022.

‘Tre Luanët’  kanë shënuar plotë pesë herë në portën e Thomas Strakoshës në pjesën e parë.

Ndeshja nisi më mirë për Anglinë që arriti të shënojë që në minutën e 9-të, kur Harry Maguire gjeti rrjetën me një goditje me kokë.

Shqipëria kishte shumë rast të mirë të barazonte, por Myrto Uzuni edhe pse i vetëm me Jordan Picford, gjuajti në duart e tij.

Në minutën e 18-të, Anglia ngriti epërsinë në 2-0 me golin e shënuar nga Harry Kane.

Por anglezët nuk u ndalën, pasi që Jordan Henderson shënoi për 3-0 pas një aksioni të mirë individual.

Harry Kane në minutën e 33-të, shënoi për 4-0 me një gjuajtje të fortë nga brenda zonës.

Sulmuesi i njëjtë kishte edhe dy raste, por për fatin e kuqezinjve nuk e qëlluan cakun.

Por në herën e tretë Harry Kane, shënoi një super gol me volej për 5-0.

Një Shqipëri e humbur në Wembley, që nuk po arrin të tregojë asgjë nga loja e saj. /Telegrafi/

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Kylian Mbappe me dy gola në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madridi kthehet te fitorja

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën