LAJMI I FUNDIT:

WhatsApp e përmirëson sigurinë në aplikacion

WhatsApp e përmirëson sigurinë në aplikacion

WhatsApp ka shtuar variantin e “verifikimit të llogarisë me dy hapa” – funksionin opsional që e bën  shumë më të vështirë për njerëzit për të marrë qasje të paautorizuar në llogarinë tuaj të aplikacionit të famshëm të mesazheve.

Reklama

Pa verifikimin me dy hapa, e tëra që dikush duhet të bëjë për tu qasur në llogarinë tuaj të WhatsApp është të jetë i lidhur me numrin e telefonit tuaj – dhe të shohin të gjithë mesazhet brenda.

Por me aktivizimin e versionit të verifikimit të llogarisë së përdoruesit me dy hapa, personi që dëshiron të qaset në WhatsApp duhet ta shënojë edhe fjalëkalimin ose kodin unik për të hyrë në aplikacion.


Në trend Teknologji

Më shumë
Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Teknologji
Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Teknologji
Zbulohen disa detaje të telefonit inteligjent Black Shark 6

Zbulohen disa detaje të telefonit inteligjent Black Shark 6

Teknologji
Samsung ka përgatitur një version special Galaxy S23 Ultra BMW M

Samsung ka përgatitur një version special Galaxy S23 Ultra BMW M

Teknologji
Kalo në kategori