Struga eliminohet nga Liga e Kampionëve, humb edhe ndeshjen dytë ndaj Slovan Bratislavës

Struga ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Slovan Bratislavës me rezultat 2-1 në ndeshjen dytë të raundit të parë kualifikues të Ligës Kampionëve.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Sllovaki kishte përfunduar me rezultat 4-2 në të mirë të sllovakëve.

Vladimir Weiss shënoi në minutën e 9-të për ë hapur ndeshjen për 1-0 edhe pse pritej agimin i klubit shqiptar, pasi përballjen parë kishin humbur.

Kire Ristevski shënoi në portën e tij për -0 në minutën e 34-të, për ta lënë Strugën pa gjasa.

Krejt çfarë bën vendasit ishte një gol me Bassirou Compaore në minutën e 85-të për 2-1.

Me rezultat të përgjithshëm prej 6-3, Struga largohet ga Liga e Kampionëve për ë vazhduar garat në Ligën Konferencës./Telegrafi/

Futen fuqishëm dy emra befasues në garën për Topin e Artë

Rinovimi me Real Madridin i kushtoi Luka Modric me pagë, 11 lojtarë tani fitojnë më shumë se kroati

PSG po e transferon zëvendësuesin e Mbappes - ka shënuar 76 gola për klubin e tij

UEFA zgjedh golin më të mirë të Kampionatit Evropian – Shaqiri gjendet lart në listë

E kryer, Manchester United bën goditjen e madhe, Leny Yoro kalon te klubi anglez

Dani Olmo konfirmon se po largohet nga Gjermania - ku po shkon ylli spanjoll?