Liverpool 0-0 Real Madrid, statistikat pas pjesës së parë

Pjesa e parë mes Liverpoolit dhe Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve është mbyllur me barazim 0-0.

45 minutat e parë kanë qenë shumë të zjarrtë mes dy nga klubet më të mëdha evropiane.

Reds për një nuancë ishin më të mirë duke krijuar më shumë raste dhe duke goditur edhe shtyllën, por Los Blancos u treguan të rrezikshëm në fund.

Në fakt, Karim Benzema gjeti golin në minutën e 43-të, por ky gol u anulua nga gjyqtari dhe pastaj nga VAR-i.

Reali pati posedimin me 52 për qind kundrejt 48 për qind nga Liverpooli, ndërsa Reds patën nëntë raste nga to pesë goditje në  portë.

Reds patën 302 pasime të kompletuara, ndërsa Reali 272 sosh. /Telegrafi/

Eksperti i gjuhës së trupit zbulon detaje nga debati i tensionuar mes Ten Hag dhe Van Nistelrooy

Afrimi i Amir Saipit, Foda flet për portierin e ri dhe tregon se kush do të jetë titullar

Hansi Flick e la yllin e Barcelonës në bankë ndaj Alavesit për arsye disiplinore

Mungesa e Vedat Muriqit, Foda tregon lojtarin që do ta zëvendësojë yllin prizrenas

Man United ka vendosur për trajnerin i cili pritet që ta zëvendësojë Ten Hagun së shpejti

Franco Foda jep versionin e tij për përjashtimin e tre futbollistëve nga grumbullimi