LAJMI I FUNDIT:

KB Ylli

Info

Ylli është një nga skuadrat më të vjetra në Kosovë e themeluar në vitin 1975.

Reklama
Liga Unike, statistikat e edicionit të rregullt: Peja sulmin, Ylli mbrojtjen më të mirë

Liga Unike, statistikat e edicionit të rregullt: Peja sulmin, Ylli mbrojtjen më të mirë

Liga Unike
Derbi i rivalëve të vjetër në xhiron e 27-të të Superligës së basketbollit

Derbi i rivalëve të vjetër në xhiron e 27-të të Superligës së basketbollit

Super Liga
Lideri pa problem ndaj Dritës

Lideri pa problem ndaj Dritës

Super Liga
Përballje interesante në xhiron e 26-të të Superligës së basketbollit

Përballje interesante në xhiron e 26-të të Superligës së basketbollit

Super Liga
Henrik Sirko, MVP i xhiros së 25-të në Superligën e basketbollit

Henrik Sirko, MVP i xhiros së 25-të në Superligën e basketbollit

Super Liga
Superliga e basketbollit me disa sfida interesante në xhiron e 25-të

Superliga e basketbollit me disa sfida interesante në xhiron e 25-të

Super Liga
Sfida interesante në xhiron e 24-t të elitës së basketbollit

Sfida interesante në xhiron e 24-t të elitës së basketbollit

Super Liga
Xhiroja e fundit në Ligën Unike, formati dhe cila pritet të jetë renditja përfundimtare

Xhiroja e fundit në Ligën Unike, formati dhe cila pritet të jetë renditja përfundimtare

Liga Unike
Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Super Liga
Super përballje zhvillohen në xhiron  23-të në Superligë, vëmendja në derbin Peja – Prishtina

Super përballje zhvillohen në xhiron 23-të në Superligë, vëmendja në derbin Peja – Prishtina

Super Liga
Fitore e pritur e Golden Eagle Yllit ndaj Tiranës në Ligën Unike

Fitore e pritur e Golden Eagle Yllit ndaj Tiranës në Ligën Unike

Liga Unike
Statistikat pas xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Statistikat pas xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Përballje interesante në xhiron e 13-të të Ligës Unike

Përballje interesante në xhiron e 13-të të Ligës Unike

Liga Unike
Trepça fiton derbin ndaj Yllit

Trepça fiton derbin ndaj Yllit

Kosovë
Golden Eagle Ylli me suksesin e radhës në Ligën Unike, mposht skuadrën Kamza Basket

Golden Eagle Ylli me suksesin e radhës në Ligën Unike, mposht skuadrën Kamza Basket

Liga Unike
Disa nga statistikat e xhiros së 21-të Superligës së basketbollit

Disa nga statistikat e xhiros së 21-të Superligës së basketbollit

Super Liga
Liga Unike me sfida interesante në xhiron e 12-të

Liga Unike me sfida interesante në xhiron e 12-të

Basketboll
Liga Unike rikthehet me sfida interesante në xhiron e 11-të

Liga Unike rikthehet me sfida interesante në xhiron e 11-të

Basketboll
Bashkimi mund Yllin për tu kualifikuar në finale

Bashkimi mund Yllin për tu kualifikuar në finale

Super Liga
Ylli fiton me lehtësi ndaj Dritës dhe vazhdon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ‘Agim Lluka’

Ylli fiton me lehtësi ndaj Dritës dhe vazhdon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ‘Agim Lluka’

Basketboll
Dy përballje interesante në elitën e basketbollit kosovar

Dy përballje interesante në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Statistikat pas xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Statistikat pas xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Henrik Sirko i Golden Eagle Yllit, MVP i xhiros së 18-të

Henrik Sirko i Golden Eagle Yllit, MVP i xhiros së 18-të

Super Liga
Ylli vazhdon me fitore, mposht Prishtinën

Ylli vazhdon me fitore, mposht Prishtinën

Super Liga

Ylli njihet tashmë me emrin Golden Eagle Ylli, falë sponsorit është skuadër që vjen nga qytetit i Therandës.

Momentalisht pjesë e Superligës së Kosovës.

Klubi ndeshjet si vendas i zhvillon në palestrën ‘13 Qershori’ dhe ka kapacitet për afër 2 mijë shikues.

Klubi ka tifozë të zjarrtë që njihen me emrin ‘Xhebrailat’.

Nuk ka ndonjë trofe të fituar në basketboll pas luftës.

arpangjkt