LAJMI I FUNDIT:

KB Ylli

Info

Ylli është një nga skuadrat më të vjetra në Kosovë e themeluar në vitin 1975.

Reklama
Rahoveci e nisin me fitore, mposhtin Golden Eagle Yllin

Rahoveci e nisin me fitore, mposhtin Golden Eagle Yllin

Super Liga
Pritjes së gjatë i erdhi fundi, elita e basketbollit kosovar starton në sezonin e ri këtë fundjavë

Pritjes së gjatë i erdhi fundi, elita e basketbollit kosovar starton në sezonin e ri këtë fundjavë

Super Liga
Ylli vazhdon kontratën me Sirkon, vjen edhe Armstead

Ylli vazhdon kontratën me Sirkon, vjen edhe Armstead

Super Liga
Trepça bën tjetër goditje të madhe, transferohet Mikale Tmusic

Trepça bën tjetër goditje të madhe, transferohet Mikale Tmusic

Super Liga
Zyrtare: Erjon Kastrati transferohet te Trepça

Zyrtare: Erjon Kastrati transferohet te Trepça

Super Liga
Përfundon ndeshja e katërt finale, Ylli është kampion i ri i Kosovës

Përfundon ndeshja e katërt finale, Ylli është kampion i ri i Kosovës

Super Liga
Super sfida e katërt zhvillohet në Mitrovicë

Super sfida e katërt zhvillohet në Mitrovicë

Super Liga
Përballja e tretë zhvillohet në Therandë: Ylli për ta festuar titullin, Trepça për rikthim

Përballja e tretë zhvillohet në Therandë: Ylli për ta festuar titullin, Trepça për rikthim

Super Liga
Të dielën zhvillohet beteja e tretë finale në Superligën e Kosovës

Të dielën zhvillohet beteja e tretë finale në Superligën e Kosovës

Super Liga
Ylli mposht edhe në ndeshjen e dytë Trepçën, një fitore larg titullit

Ylli mposht edhe në ndeshjen e dytë Trepçën, një fitore larg titullit

Super Liga
Sonte zhvillohet ndeshja e dytë finale mes Trepçës dhe Yllit

Sonte zhvillohet ndeshja e dytë finale mes Trepçës dhe Yllit

Super Liga
Ylli fiton dramën me Trepçën, kalon në epërsi në serinë finale

Ylli fiton dramën me Trepçën, kalon në epërsi në serinë finale

Super Liga
Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e treta të ‘Play-Off’-it

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e treta të ‘Play-Off’-it

Super Liga
Ylli merr fitoren e dytë ndaj Prishtinës në ‘Play-Off’

Ylli merr fitoren e dytë ndaj Prishtinës në ‘Play-Off’

Super Liga
Ylli-Prishtina dhe Trepça-Peja në betejat e dyta gjysmëfinale

Ylli-Prishtina dhe Trepça-Peja në betejat e dyta gjysmëfinale

Super Liga
Golden Eagle Ylli shumë i fortë për Sigal Prishtinës, fiton përballjen e parë gjysmëfinale

Golden Eagle Ylli shumë i fortë për Sigal Prishtinës, fiton përballjen e parë gjysmëfinale

Super Liga
Përballje të zjarrta në gjysmëfinale, zhvillohen në fundjavë

Përballje të zjarrta në gjysmëfinale, zhvillohen në fundjavë

Super Liga
Prizreni 16 dhe Sigal Prishtina në sfidën vendimtare për një vend në gjysmëfinale

Prizreni 16 dhe Sigal Prishtina në sfidën vendimtare për një vend në gjysmëfinale

Super Liga
Barazohet seria çerekfinale e ‘play-offit’ ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Prizrenit 16

Barazohet seria çerekfinale e ‘play-offit’ ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Prizrenit 16

Super Liga
Peja triumfon ndaj Yllit dhe shpallet kampione e Ligës Unike

Peja triumfon ndaj Yllit dhe shpallet kampione e Ligës Unike

Liga Unike
Ylli apo Peja, kush do të triumfojë në Ligën Unike

Ylli apo Peja, kush do të triumfojë në Ligën Unike

NBA
Kastrati kualifikon Yllin në finale të Ligës Unike

Kastrati kualifikon Yllin në finale të Ligës Unike

Liga Unike
Është koha për spektakël në Final 4 të Ligës Unike

Është koha për spektakël në Final 4 të Ligës Unike

Liga Unike
Ylli është skuadra e parë që e ka fituar Ligën Unike dhe Superkupën Mbarëkombëtare në edicionin e kaluar

Ylli është skuadra e parë që e ka fituar Ligën Unike dhe Superkupën Mbarëkombëtare në edicionin e kaluar

Liga Unike

Ylli njihet tashmë me emrin Golden Eagle Ylli, falë sponsorit është skuadër që vjen nga qytetit i Therandës.

Momentalisht pjesë e Superligës së Kosovës.

Klubi ndeshjet si vendas i zhvillon në palestrën ‘13 Qershori’ dhe ka kapacitet për afër 2 mijë shikues.

Klubi ka tifozë të zjarrtë që njihen me emrin ‘Xhebrailat’.

Nuk ka ndonjë trofe të fituar në basketboll pas luftës.

arpangjkt