LAJMI I FUNDIT:

KB Ylli

Info

Ylli është një nga skuadrat më të vjetra në Kosovë e themeluar në vitin 1975.

Reklama
Golden Eagle Ylli tërhiqet nga garat e Superligës?

Golden Eagle Ylli tërhiqet nga garat e Superligës?

Super Liga
Kështu u përleshën tifozët e Yllit dhe Bashkimit (Video)

Kështu u përleshën tifozët e Yllit dhe Bashkimit (Video)

Super Liga
Peja bën proces të shkurtër ndaj Yllit në Suharekë (Foto)

Peja bën proces të shkurtër ndaj Yllit në Suharekë (Foto)

Super Liga
Dikur gjyqtar, sot trajner te Golden Eagle Ylli

Dikur gjyqtar, sot trajner te Golden Eagle Ylli

Super Liga
Zyrtare: Eldin Camdzic te Golden Eagle Ylli

Zyrtare: Eldin Camdzic te Golden Eagle Ylli

Super Liga
Rahoveci fiton miqësoren kundër Yllit

Rahoveci fiton miqësoren kundër Yllit

Super Liga
Fitore të thella të Sigal Prishtinës dhe Bashkimit

Fitore të thella të Sigal Prishtinës dhe Bashkimit

Super Liga
Ylli nuk është kundërshtar i denjë për Pejën

Ylli nuk është kundërshtar i denjë për Pejën

Super Liga
Gati për ndeshjen ‘All Star’, trajnerët zbulojnë listat

Gati për ndeshjen ‘All Star’, trajnerët zbulojnë listat

Super Liga
Golden Eagle Ylli “tronditë” Vëllaznimin

Golden Eagle Ylli “tronditë” Vëllaznimin

Super Liga
Bashkimi bindës ndaj Yllit

Bashkimi bindës ndaj Yllit

Super Liga
Zyrtare: Sccot braktis Golden Eagle Ylli

Zyrtare: Sccot braktis Golden Eagle Ylli

Super Liga
Edhe një ditë afat për klubet e basketbollit

Edhe një ditë afat për klubet e basketbollit

Super Liga

Ylli njihet tashmë me emrin Golden Eagle Ylli, falë sponsorit është skuadër që vjen nga qytetit i Therandës.

Momentalisht pjesë e Superligës së Kosovës.

Klubi ndeshjet si vendas i zhvillon në palestrën ‘13 Qershori’ dhe ka kapacitet për afër 2 mijë shikues.

Klubi ka tifozë të zjarrtë që njihen me emrin ‘Xhebrailat’.

Nuk ka ndonjë trofe të fituar në basketboll pas luftës.

arpangjkt