E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Anglia pësoi humbje 2-1 nga Greqia në kuadër të Ligës së Kombeve.

Grekët u shkaktuan shumë probleme Tre Luanëve, duke triumfuar në fund.

I vetmi moment pozitiv për vendasit ishte në minutën e nëntë, nga një ndërhyrje brilante

Nga një gabim i Jordan Pickford, Anglia mund të ishte në disavantazh, por që Levi Colwill shpëtoi bashkëkombësin e tij.

Ishte minuta e 10-të e takimit, kur ylli i Chelseat ndaloi topin të futej në rrjetë, kur kishin mbetur ndoshta milimetra nga ndryshimi i rezultatit.

Colwill zgjati këmbën, dhe largoi topin nga vija e portës, për ta mbajtur rezultatin 0-0.

Pjesa e dytë ishte katastrofale për Anglinë, pasi ishin në disavantazh, por Jude Bellingham i barazoi shifrat në 1-1, ndërsa grekët shënuan në fund për fitoren 2-1/Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë