Vedat Muriqi vazhdon me gola të bukur te Fenerbahce, i shënon edhe Besiktasit

Fenerbahce është duke fituar 3-1 ndaj Besiktasit në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Turqisë.

Dy golat e parë për vendasit Mark Kruse nga penalltia në minutën e 23-të nga penalltia dhe Ozan Tufan (32’).

Besiktas arriti ta ngushtonte epërsinë e Fenerbahces me anë të Atiba Hutchinson (45’+5).

Por, ishte Vedat Muriqi që e thelloi edhe më shumë epërsinë e Fenerbahces me golin e shënuar në minutën e 58-të.

Sulmuesi i Kosovës u asistua për mrekulli nga Mauricio Isla, për të shënuar kështu një gol të bukur me vetëm një prekje të topit. /Telegrafi/

Çfarë kërkoi Rabiot që frikësoi Juventusin, Milanin dhe klubet në Turqi

Zvicra e nis me humbje sezonin e ri në Ligën e Kombeve - Xhaka u ndëshkua me karton të kuq

Vinicius foli për racizmin në Spanjë, por Nico Williams i dërgon mesazh përmes mediave