PSG kthehet te fitoret, triumfon si mysafir i Rennes

PSG ka shënuar fitore ndaj Rennes si mysafir me rezultat 3-1 në kuadër të javës së tetë të Ligue 1.

Mysafirët e nisën shumë mirë ndeshjen duke rrezikuar disa herë portën vendase.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 32-të, kur Vitinha shënoi një super gol për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi katër minuta më pas, kur Ëarren Zaire-Emery asistoi te Achraf Hakimi që shënoi për 2-0.

Në pjesën e dytë u hap ndeshja, kur Amine Gouiri shënoi për 2-1, duke e bërë ndeshjen më interesante.

Por vetëm pas dy minutash PSG shënoi për 3-1 me Randal Kolo Muanin.

PSG tani ka 15 pikë dhe mban vendin e tretë. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës