City i qëndron hije Liverpoolit, triumfon në derbin ndaj Arsenalit

Sergio Aguero (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Manchester City ka fituar lehtësisht ndaj Arsenalit me rezultat 3-1 në Ligën Premier.

Skuadra e Pep Guardiolas arriti një fitore të lehtë kundër Topçinjve, duke ndjekur kështu nga afër Liverpoolin në krye të tabelës.

Sergio Aguero arriti të shënojë golin i parë që në sekondat e parë të ndeshjes, ndërsa pas dhjetë minutave erdhi goli i barazimit 1-1 nga Laurent Koscielny.

Festa e Man Cityt te goli i parë i Sergio Agueros (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Aguero riktheu epërsinë në minutën e 44 dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Sulmuesi argjentinas kompletoi het-trikun në minutën e 61-të, duke zbehur kështu shpresën e mysafirëve për pikë nga kjo ndeshje.

Sergio Aguero duke e festuar golin e dytë me David Silvan (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore City vazhdon në pozitën e dytë me 59 pikë, kurse Arsenali në pozitën e gjashtë me 47 pikë.

Në xhiron tjetër skuadra e Guardiolas luan ndaj Evertonit, kurse Topçinjtë kundër Huddersfield. /Telegrafi/

Përplasja e tifozëve pas ndeshjes Shqipëri - Gjeorgji

Kombëtarja e Shqipërisë
Paraqitja fantastike ndaj Qipros u vlerësua, dy yjet e Kosovës në formacionin e xhiros në Ligën e Kombeve

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Enis Bardhi në garë për golin më të mirë të xhiros në Ligën e Kombeve

Brazili rrezikon paraqitjen në Botëror, mposhtet nga Paraguai - humbje pëson edhe Argjentina