Sampdoria e kthen Romën me këmbë në tokë (Video)

Sampdoria e ka fituar me rezultat 3-2 ndeshjen e ‘çmendur’ ndaj Romës.

Stadiumi Luigi Ferraris e ka njoftuar Romën me humbje, pasi skuadra vendase arriti të fitoj, duke ia kthyer rezultatin nga 2-1 në 3-2 Giallorosëve.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë, me të dy skuadrat që arritën të shënoj nga një gol në këta 45 minutat e para.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët, të cilën shënuan në minutën e pestë me anë të anësorit brazilian, Bruno Peres.

Sampdoria arritë të kthehet në lojë me anë të mesfushorit belg, Dennis Praet, i cili shënoi nga afërsia në minutën e 21 pas asistimit të Luis Muriel dhe skuadrat shkuan në pushim me barazim 1-1.

Në pjesën e dytë, Roma arriti të kthehet shpejt në lojë duke gjetur edhe golin e epërsisë me anë të Edin Dzekos, me boshnjakun që shënoi në minutën e 66 pas asistimit të Emerson.

Megjithatë, Sampdoria arrit të kthehet shpejt në lojë duke shënuar dy gola të shpejt, me atë të barazimit që erdhi në minutën e 71 nga Patrik Schick, i cili u shërbye poashtu nga Muriel.

Pas vetëm dy minutave vendasit arritën të gjejnë edhe golin e epërsinë, ku ishte pikërisht futbollisti i ndeshjes, Muriel, i cili shënoi një supergol nga gjuajtja e lirë.

Në vazhdim të ndeshjes, Roma provoi ta gjej golin e barazimit, por ishte e kot pasi vendasit arritën të ruajnë epërsinë dhe në fund fituan një ndeshje të çmendur me rezultatin 3-2. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike

Kombëtarja e Shqipërisë
“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Sylvinho i kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe përmbysjen e rezultatit ndaj Ukrainës