Roma fiton me goleadë ndaj Crotones (Video)

Roma i është kthyer fitoreve në Serie A.

Pas humbjes ndaj Fiorentinës, klubi nga kryeqyteti ka fituar 4-0 ndaj Crotone.

Goli i parë erdhi nga Stephan El Shaarawy erdhi në minutën e 26-të, ndërsa Mohamed Salah në minutën e 37-të pas një asistimi nga ‘Faraoni’ dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Cs50u9nUAAAua30

Dy golat e radhës u shënuan nga Edin Dzeko (48’, 57’) dhe me rezultatin 4-0 përfundoi ky takim.

Pas kësaj fitore Roma ngjitet në vendin e tretë me dhjetë pikë, kurse ndeshja e radhës është ndaj Torinos. /Telegrafi/

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

Me listën e të nominuarëve tashmë publike: Kush është favoriti për Topin e Artë