Ndeshje e zjarrtë në St. James Park: Newcastle po dominon mbi PSG-në

Newcastle United e dominoi pjesën e parë ndaj Paris Saint-Germain, duke shkuar në pushimin mes pjesëve me rezultat 2-0.

Pas 17 minutas lojë, Magpies kaluan në epërsi me golin e Miguel Almiron, shkaku që Marquinhos bëri një gabim në pasim, duke e kaluar topin te Alexander Isak, që ishte edhe asistuesi.

Ndeshja u rrit edhe më shumë në tempo, ndërsa Warren Zaire-Emery (23’) lëshoi një goditje të fuqishme, por jashtë kuadratit.

Një mundësi të mirë pas vetëm dy minutash lëshoi edhe Fabian Schar, kur gjuajtja e tij shkoi ngjitur shtyllës së djathtë.

Ndeshja u bë edhe më e zjarrtë, kur Bruno Guimaraes asistoi te Dan Burn në minutën e 39-të, por që gjyqtarit dhe VAR-it iu dashën disa minuta që të rishikonin momentin se a ishte në pozicion jashtë lojë asistimi i mesfushorit apo jo.

Nga shtatë minuta lojë shtesë, PSG nuk ia doli që të shënonte golin e rikthimit dhe këtë do të tentojë ta bëjë qysh në fillim të 45 minutave të dytë, nëse nuk vazhdon Newastle me këtë presion të lartë. /Telegrafi/

Në një intervistë të jashtëzakonshme, Messi thyen 'konfuzionin' që ka sjellë në futboll stili i Guardiolës

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Sauditët blejnë tetë herë kampionin e Francës dhe 'vjedhin' njeriun kyç nga PSG

Llogaritë e kualifikimit në fazën tjetër, shanset që Shqipëria të kalojë grupin e “ferrit”

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Shqipëria luan ndeshjen vendimtare në grupe ndaj Spanjës - gjithçka që duhet të dini