Rashica me golin e shënuar në minutën e fundit e pasuron me 250 mijë euro një tifoz të futbollit

Milot Rashica ka qenë hero i skuadrës së tij Werder Bremen në fundjavë.

Ekipi bardh e gjelbër ka marrë një fitore të vlefshme 1-2 në udhëtim tek Eintracht Frankfurt.

E kësaj fitore ju ka gëzuar edhe një tifoz gjerman që ka luajtur një tiketë në bastore.

Bastorja e madhe ‘Tipico’, ka publikuar tiketën e tifozit fatlum që ka fituar hiq më pak se 250 mijë euro ditën e shtunë.

Tifozi në fjalë kishte luajtur pesë ndeshje në futbollin gjerman dhe kishte arritur t’i qëllonte katër nga to para minutës së 90-të.

Por ndeshja e fundit që ishte duke e pritur për ta fituar shumën prej 250 mijë euro ishte Eintracht Frankfurt – Werder Bremen.

Ishte talenti i madh nga Kosova, Milot Rashica që me një gol të jashtëzakonshëm në minutën e 96-të i siguroi fitoren skuadrës së tij.

Ky gol përpos që gëzoi tifozët e Werderit gëzoi edhe tifozin gjerman që e pasuroi atë me 250 mijë euro.

Lajmi për këtë tiketë fituese ka bërë jehonë të madhe në shtetin gjerman.

Sigurisht fituesi i kësaj tikete nuk do ta harrojë asnjëherë djaloshin e artë nga Kosova për dhuratën që i dha në minutën e 96-të. /Telegrafi/

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike