Franca fiton ndaj Holandës në Ligën e Kombeve

UEFA me Ligën e Kombeve i ka servuar tifozëve të futbollit ndeshje të bukura mes përfaqësueseve të ndryshme.

E tillë ishte edhe ajo mes Francës dhe Holandës në kuadër të Grupit 1 në Divizionin A.

Ndeshja u fitua nga francezët me meritë, por edhe holandezët arrin të bëjnë lojë të mirë përball bluve.

Goli i parë në takim e shënoi Kylian Mbappe në minutën e 14 pas asistimit nga Blaise Matuidi, ndërsa ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.

Në të dytën ishte veterani Ryan Babel që barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 67-të, kurse epërsia e francezëve u kthye nga Olivier Giroud (75′).

Pas kësaj fitore Franca renditet në vendin e parë në Grupin 1 në Divizion A me katër pikë, e ndjekur nga Gjermania me një pikë aktualisht.

Holanda me vetëm një ndeshje vazhdon me zero pikë, kurse ne xhiron tjetër Franca luan me Gjermaninë, ashtu si Holanda. /Telegrafi/

Traore dhe Walker u përfshinë në një duel shpejtësie dhe aty kishte një fitues të qartë

"Paraqitja e parë publike": Vëllai i Michael Schumacher jep përditësimin shëndetësor të legjendës së F1

Formula 1
Lojtari që dikur shkëlqeu me fanellën e Real Madridit ka vendosur ta vazhdojë karrierën në Malajzi

Barcelona e shqetësuar me atë çfarë po i ndodh Vitor Roques te Betisi

Lista e Kosovës për ndeshjet e tetorit pëson ndryshime - Foda ndryshon pozicionin e dy mesfushorëve

Mysafirëve në

Mysafirëve në "daljen e parë publike në 11 vjet" të Michael Schumacher iu dha një rregull i rreptë për t'u ndjekur