Spektakël dhe pesë gola para 102 mijë shikuesve të pranishëm, Brazili mposht Meksikën

Brazili dhe Meksika janë përballur në një ndeshje miqësore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku fitore arritën brazilianët në fund të ndeshjes me rezultat 3-2.

Ky duel spektakolar është zhvilluar në stadiumin Kyle Field në Teksas ku të pranishëm ishin 102 mijë tifozë.

Vetëm pas pesë minutave lojë, brazilianët kaluan në epërsi kur shënoi Anderson Perreira pas asistimit nga Savio për 1-0.

Edhe pjesa e dytë nisi mirë, pasi Yan Gusto asistoi te Gabriel Martinelli i cili realizoi për 2-0.

Lexo po ashtu Trajneri i Brazilit i bindur: Vini Jr do të fitojë Topin e Artë

Meksikanët u rikthyen në lojë në fund të ndeshjes, pasi realizuan për 1-2 me Quinones në minutën e 71-të, para se Martinez të barazonte shifrat në 2-2 në minutën 90+2.

Kur u mendua se ndeshja do të përfundonte baras 2-2, në skenë doli dyshja e Real Madridit, Vinicius Junior – Endrick.

Sulmuesi anësorë Vini Jr asistoi për mrekulli te 17-vjeçari Endrick i cili me kokë realizoi për t’i dhënë fitoren Brazilit 3-2. /Telegrafi/