Roma pëson në shtëpi nga Atalanta

(Foto: Screenshot/Twitter/Football Report)

Atalanta është larguar me pikë të plota nga Stadio Olimpico pas fitores ndaj Romës (1-0) në ndeshjen e javës së shtatë në Serie A.

Zhvillohej minuta e 35-të e takimit kur mysafirët arritën ta zhbllokonin rezultatin me golin e bukur të Giorgio Scalvinit, i cili realizoi pasi u asistua nga Rasmus Hojlund.

Me këtë epërsi minimale të lojtarëve të ekipit mysafir, skuadrat shkuan në pushim.

(Foto: Twitter/Atalanta B.C.)

Giallorossët nuk ia dolën që në fraksionin e dytë të lojës të realizonin, ashtu që dolën të mposhtur nga stadiumi i tyre.

Me tri pikët e reja, Atalanta shkëputet në krye të tabelës me 17 pikë, një më shumë se Udinese që pozicionohet në vend të dytë.

Për Romën, kjo ishte humbja e dytë e sezonit dhe me 13 pikë në dispozicion, qëndron në vend të shtatë në renditje. /Telegrafi/