Griezmann mbeti i shtrirë në fushë pas një përplasjeje të ashpër me Jorginhon

Antonie Griezmann ka shpëtuar lehtë pas një ndërhyrje të rëndë të Jorginhos, e cila për pak sa nuk e lëndoi sulmuesin francez.

Chelsea në një miqësore të luksit ka shënuar fitoren kundër Barcelonës me rezultat 2-1 në kuadër të Rakuten Cup.

Në një ndeshje ku rezultati ishte në plan të dytë, londinezët arritën të korrin fitore në saje të zgjuarsisë para portës së blaugranave.

Në minutën e 17-të takimit, të gjithë blaugranave iu është ndalur fryma për një moment pasi u mendua se kanë humbur shërbimet e sapotransferuarit Antonie Griezmann.

Sulmuesi francez me rastin e pranimit të topit pësoi një përplasje të ashpër me Jorginhon, ku e la të shtrirë për disa minuta futbollistin që kampionit spanjoll i kushtoi 120 milionë euro.

Raportet e para të mediave spanjolle thonë se futbollisti ka ndier dhimbje pas takimit, por që nuk ka vend për shqetësim.

Ndryshe, Chelsea miqësoren e radhës e zhvillon të dielën me Reading gjersa Barcelona do të takohet të shtunën me klubin e Vissel Kobes. /Telegrafi/