Mugdat Çelik ngatërron futbollin me volejboll – kapi topin me dorë në takimin mes Galatasarayt dhe Kayserisporit

Galatasaray dhe Kayserispor kanë barazuar 1-1 në kuadër të javës së nëntë në Superligën e Turqisë.

Por, spektaklin e kësaj mbrëmje e vodhi anëtari i Kayserispor, Mugdat Çelik që për një moment harroi se është duke luajtur futboll.

Ishte minuta e 62-të e takimit dhe Çelik nuk ishte i vetëdijshëm se ku gjendej, duke luajtur me dorë në zonën e rreptësisë.

Ai pranoi më pas edhe kartonin e dytë të verdhë në atë sfidë, duke u përjashtuar nga loja edhe pse filloi të kërkonte falje.

Kështu, Galatasaray fitoi një penallti të cilën në gol e konvertoi Mbaye Diagne (63′).

Por, mysafirët arritën që të barazonin rezultatin në 1-1 me anë të Gustavo Campanharo qës shënoi në minutën e 71-të. /Telegrafi/