Interi nuk fiton as në ndeshjen e pestë me radhë, Simeone shfuqizon golin e Icardit (Foto/Video)

FLORENCE, ITALY - JANUARY 05: Mauro Icardi #9 of FC Internazionale celebrates after scoring a goal during the serie A match between ACF Fiorentina and FC Internazionale at Stadio Artemio Franchi on January 5, 2018 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Interi ka marrë një barazim me Fiorentinën duke barazuar 1-1, me një gol të pranuar në fund të ndeshjes.

Fiorentina e nisi ndeshjen më mirë duke rrezikuar dy herë që në minutat e parë.

Davide Astori ishte i pari, pastaj rrezikoi edhe Federico Chiesa.

Të dy skuadrat tentuan të rrezikojnë në pjesën e parë dhe zhvilluan një ndeshje me ritëm të lartë, por pa i prekur portat.

Vincent Laurini dhe Mauro Icardi në luftë për top /Getty Images)

Pjesa e dytë nisi me një rast të mirë të Chiesas, por pa sukses.

Interi arriti ta zhbllokojë rezultatin (1-0) me Icardin pas një harkimi në zonë.

Sulmuesi gjuajti me kokë, por Sportiello e ndali goditjen e parë, ndërsa e dyta ishte ‘vrasëse’ për të (55’).

Pas barazimti Firorentina tentoi të rrezikoi me Biraghin, Chiesan dhe Babacar, por pa sukses.

Pamje nga ndeshja (Getty Images)

Ndërkohë Interi provonte që përmes kundërsulmeve të shënojë dhe kishte rast të mirë me Perisci në minutën e 86-të.

Kur pritej fitorja e Interit në skenë doli Simeone, i cili pranoi një top në zonë dhe me një gjuajtje të fortë shënoi pëe 1-1.

Pas këtij barazimi Interi ka 42 pikëve, pesë më pak se Juve që është e dyta. /Telegrafi/