Interi fiton me përmbysje ndaj Torinos

Inter vs Torino (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Interi e ka mposhtur 3-1 Torinon në kuadër të javës së 32-të në Serie A.

Ishin mysafirët ata që kaluan të parët në epërsi qysh në minutën e 17-të me anë të Andrea Belottit.

Nerazzurët tentuan të riktheheshin, mirëpo në 45 minutat e parë nuk i dolën.

Në pjesën e dytë, Antonio Conte duket se kishte mbajtur një fjalim motivues për lojtarët e tij, pasi efekti ishte i menjëhershëm.

Ashley Young e hapi llogarinë e golave te Interi, pasi i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 48-të me një asistim të Lautaro Martinez.

Tre minuta më vonë, Diego Godin e përmbysi rezultatin, ndërsa Alexis Sanchez ishte në rolin e asistuesit,

Sulmuesi argjentinas më pas arriti të futej në listën e realizatorëve me golin e shënuar në minutën e 61-të, ndërsa kiliani ishte përsëri asistuesi.

Pas javës së 32-të, Interi është ngjitur në pozitën e dytë me 68 pikë, aq sa ka edhe Lazio në të dytin, ndërsa në xhiron e 33-të takohen me SPAL-in. /Telegrafi/