Barcelona e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Interit

Barcelona e ka mbyllur pjesën e parë në epërsinë ndaj Interit me rezultat 1-0 në ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Një pjesë e parë më shumë raste nga të dyja anët, sidomos me Barcelonën që nuk ka alternativë tjetër përveç fitores.

Robert Lewandowski rrezikoi i pari, ndërsa Interi u kundërpërgjigj me Edin Dzekon.

Në minutën e 26-të, Ousmane Dembel rrezikoi, por Andre Onana bëri një pritje të bukur.

Interi rastin më të mirë në këtë pjesë lojë e kishte me Denzel Dumfiries, i cili i vetëm me Ter Stegen gjuajti në duart e tij.

Barcelona shtoi presionin dhe kishte raste me Lewandowskin, Rafinhan dhe Pedrin, por pa sukses.

Në minutën e 40-të erdhi edhe goli. Një pasim i bukur i Sergio Robertos gjeti Dembelen i cili nga afër shënoi për 1-0.

Pas golit Barcelona ka mundur të shënojë edhe njëherë, por gjuajta e tij e bukur shkoi ngjitur me shtyllën.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e Barcelonës, por edhe Interi ishte i rrezikshëm me kundërsulme. /Telegrafi/