Z Mobile Prishtina njeh vetëm fitore në Superligë, mposht Lipjanin në udhëtim

(Foto: Facebook/KB Prishtina)

Tashmë janë bërë rutinë triumfet e Z Mobile Prishtinës në Superligën e Kosovës në basketboll. Në këtë javë, kryeqytetasit fituan në udhëtim te Lipjani me rezultat 103-91.

Me të filluar ndeshja, mysafirët u treguan më të mirë duke e fituar çerekun e parë me dy pikë epërsi (28:30).

Diferenca në dhjetëminutëshin e dytë ishte vetëm një pikë (24:25), mirëpo kjo mjaftoi që bardhekaltrit të shkonin në pushim me avantazh prej tri pikësh.

Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës në basketboll

Nikoqirët shënuan një pikë më shumë në çerekun e tretë (21:20) në përpjekje për t’i ndryshuar gjërat.

Mirëpo, vizitorët e fituan bindshëm fraksionin e fundit (18:28) për ta fituar edhe gjithë ndeshjen.

Z Mobile Prishtina vazhdon të jetë pa konkurrencë në krye të tabelës me 23 fitore të arritura nga 23 ndeshje të zhvilluara.

Lipjani mbetet në zonën e ‘play-outit’ dhe do ta ketë shumë të vështirë të largohet nga ajo pjesë e tabelës. /Telegrafi/