U fut në fushë duke kaluar edhe sigurimin, tifozi bëri ndërhyrje impresionuese në lojtarin që e kishte topin

Një tifoz vrapoi në fushë dhe prodhoi një nga ndërhyrjet më të mira ndonjëherë, gjatë ndeshjes së Altrincham kundër Solihull Moors mbrëmë.

Solihull fitoi ndeshjen e ‘Conference Premier League’ me rezultat 2-1, me Joe Sbarra që shënoi golin e fitores në minutën e 72-të.

Por, kulmi i vërtetë i lojës erdhi kur ndeshja ishte në minutat shtesë.

Solihull e kishte topin në krahun e majtë me sulmuesin Adam Rooney dhe ai dukej sikur do të ishte gati të harkonte në zonë.

Megjithatë, përpara se të kishte mundësinë të bënte diçka me topin, një tifoz ishte shfaqur në fushë nga askund.

Mbështetësi kishte vrapuar në fushë nga tribuna, duke iu shmangur sigurimit dhe duke arritur të hiqte topin nga Rooney me një ndërhyrje rrëshqitëse.

Duket qartë se ishte krenar për përpjekjet e tij, tifozi vazhdoi të vraponte përreth duke festuar ndërsa gjyqtari i ra bilbilit për të ndaluar përkohësisht lojën.

Ish-sulmuesi i Stoke, Birmingham dhe Salford City, Rooney, e lavdëroi shumë këtë ndërhyrje në Twitter, duke thënë se tifozi duhej të ishte shpallur lojtari i ndeshjes për paraqitjen e tij të vonë.

Të dielën, pati një moment të çuditshëm në barazimin 0-0 të Marseilles me PSG-në, pasi një tifoz arriti të kalojë sigurimin dhe të ndiqte Lionel Messin ndërsa ai kishte topin.

Në pjesën e dytë, Messi po driblonte në krahun e djathtë kur pushtuesi i fushës u shfaq dhe vrapoi drejt fituesit të gjashtë herë të Topit të Artë.

Ai vuri krahun e tij rreth Messit, por nuk bëri një selfie dhe madje nuk e goditi 34-vjeçarin pasi sigurimi e tërhoqi zvarrë. /Telegrafi/