Tifozët janë të shqetësuar se çfarë është duke mbajtur në kraharor Jude Bellingham

Jude Bellingham është parë i veshur me një mbrojtëse kraharori gjatë ndeshjeve të Anglisë në Euro 2024.

Anglia i mbijetoi një frike të hershme në ndeshjen e tyre me eliminim direkt me Sllovakinë, pasi mesfushori anglez shënoi golin e barazimit në kohën shtesë, duke lejuar Harry Kane të vuloste fitoren 2-1 të Anglisë në vazhdime.

Bellingham ka qenë një pjesë kyçe e suksesit të Anglisë deri më tani në këtë turne dhe disa tifozë kanë vënë re diçka të pazakontë për yllin anglez.

21-vjeçari duket se mban një mbrojtëse në kraharor kur luan, por për çfarë shërben?

Footytruths detajoi se mbrojtja e kraharorit me cilësi të lartë, me pjesën që përdoret nga lojtarët në Ligën Kombëtare Amerikane e Futbollit (NFL), është veshur nga Bellingham gjatë gjithë ndeshjeve në Evropian.

Në stërvitje, bashkëlojtarëve të tij u është thënë gjithashtu që të mos prekin shpatullën e Bellinghamit si një masë paraprake mbrojtëse.

Lexo po ashtu Nga letra e Sllovakisë në UEFA, deri te afat i rreptë kohor - probleme serioze për Bellinghamin

Këto masa sigurie janë vendosur për të parandaluar që Bellingham të ketë nevojë për ndërhyrje kirurgjikale në shpatullën e tij të majtë, e cila u zhvendos gjatë barazimit 0-0 të Real Madridit me Rayo Vallecano në nëntor.

Ndërsa operacioni pas Euros mund të jetë ende i nevojshëm, humbja e Bellinghamit në mes të turneut do të ishte një goditje e madhe për Anglinë, pasi mesfushori ka shënuar gjysmën e golave ​​të skuadrës.

Megjithatë, Real Madrid ka të ngjarë të mos jetë i kënaqur me vendimin e Bellingham për të shtyrë operacionin, pasi mund të ndikojë në disponueshmërinë e tij në fillimin e sezonit të La Ligës që fillon në mes të gushtit. /Telegrafi/