Shqipëria U21 mposhtet nga Spanja

Kombëtarja U21 e Shqipërisë ka pësuar humbje në udhëtim tek moshatarët e tyre spanjoll.

Djelmoshat e drejtuar nga trajneri Alban Bushi janë mposhtur me rezultat të thellë 3-0.

Goli i parë në ndeshje erdhi pas pesë minutash lojë, kur shënoi sulmuesi i talentuar spanjoll Oyarzabal pas asistimit nga Soler.

Me epërsinë 1-0 të spanjollëve përfunduan 45 minutat e para të ndeshjes.

Spanja u tregua më e mirë edhe në pjesën e dytë kur shënuan edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht sulmuesi i Real Madrid i huazuar te Levante, Borja Mayoral shënoi për 2-0 në minutën e 56-të.

Ndërkohë për rezultatin përfundimtar realizoi rezervisti Mir në minutën e fundit të ndeshjes.

Ndeshjen e ardhshme Shqipëria e zhvillon përsëri kundër Spanjës, por kësaj radhe në Loro Boriqi në Shkodër muajin e ardhshëm. /Telegrafi/