Sërish Daku ‘show’ – Ballkani mposht Feronikelin në ndeshjen që u kthye në dramë në minutat e fundit

Ballkani ka arritur të marrë fitoren e dytë në po kaq ndeshje, kësaj radhe duke e mundur Feronikelin në shtëpi me rezultat 3-2, ku ‘heroi’ i këtij takimi ishte sulmuesi Mirlind Daku.

Pas fitores ndaj Besës, skuadra e Ismet Munishit është treguar e fortë edhe për Feronikelin.

Ndeshja nisi shumë mirë për Ballkanin që arriti të shënojë që në minutën e pestë. Sulmuesi shtatlartë Mirlind Daku realizoi gol për epërsinë e vendasve (1-0).

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë pas një aksioni model. Ermal Krasniqi asistoi për Dakun që shënoi për 2-0 në minutën e 24-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, por spekakëli vazhdoi edhe në pjesën e dytë.

Daku e kompletoi het-trikun pas një goditje nga afër zonës për 3-0 në minutën e 64-të.

Ballkani mendoi  që e fitoi ndeshjen pas këtij rezultati, gjë që për pak nuk i kushtoi.

Në mintuën e 73-të Nikli fitoi penallti, pasi Ramiz Bytyqi luajti me dorë në zonë. Por Albert Dabiqaj nuk arriti të shënojë, pasi Kenan Haxhihamza priti gjuajtjen e tij.

Por Niklin e ktheu në lojë sulmuesi brazilian Marclei që shënoi dy herë në minutat 85’ dhe 88’.

Drenicasit provuan në fund ta barazojnë rezultatin, por nuk ia arritën qëllimit.