Milani nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Atalantas (Video)

Pas humbjes ndaj Romës, Milani është kthyer me një barazim në SerieA, këtë herë kundër Atalantas me rezultat 0-0.

Ishte një ndeshje e balancuar, me raste nga të dy anët dhe barazimi ishte rezultat i merituar për të dy skuadrat.

Rastet më të mira për golin në pjesën e parë i kishin mysafirët me anë të Alejandro Gomez, Andrea Petagna dhe Roberto Gagliardini.

Pjesa e dytë filloi me rastin e Giacomo Bonaventuras, pastaj edhe Juraj Kucka dhe Carlos Bacca kishin raste për gol, por nuk u treguan konkret.

Pas këtij barazimi Milani vazhdon në vendin e tretë me 33 pikë, kurse Atalanta në të gjashtin me 29 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës nga Milano është ndaj Cagliarit, kurse zikaltërit presin Empolin. /Telegrafi/