Mbyllet pjesa e parë mes Interit dhe Milanit – shumë spektakël, por nuk ka gola

Ka përfunduar pjesa e parë pa gola në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Milanit.

Ndeshja e parë përfundoi 2-0 në të mirë të Nerazzurëve, derisa sonte po shihet një duel më i ashpër se hera e fundit.

Rasti i parë serioz u krijua në minutën e 11-të, kur Brahim Diaz lëshoi një goditje të fuqishme, mirëpo Andre Onana bëri një pritje fantastike.

Interi filloi të këndellej dhe të krijonte lojën e tyre, duke bërë presion të madh në rivalin lokal.

Por, të dyja ekipet ishin të vendosura mirë në fazën defanzive duke mos lënë hapësira.

Një mundësi të artë e lëshoi Rafael Leao në minutën e 38-të, pasi kaloi lehtë në mbrojten e Interit, por goditja e tij ishte e pasaktë.

Pas një minute, Edin Dzeko nuk ia doli të shënonte nga afërsia Mike Maignan, që bëri një pritje bravoroze.

Në 45 minutat e dytë pritet të ketë së paku një gol, duke parë lojën e rrjedhshme që po zhvillohet në Giuseppe Meazza. /Telegrafi/