Loftus-Cheek dhe Leoa shkëlqejnë, Milani bën hap të madh pas fitores spektakolare ndaj Rennes

Milani ka ka shënuar fitore ndaj Rennes me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë play-off të Ligës së Evropës.

Kuqezinjtë ishin skuadër dukshëm më e mirë, duke dominuar nga fillimi.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi goli i parë, kur në minutën e 32-të, Alessandro Florenzi asistoi te Ruben Loftus-Cheek që shënoi për 1-0.

Edhe starti i pjesës së dytë i takoi Milanit, që ariti të shënojë në rastin e parë të mirë me Luftus-Cheek që gjeti rrjetën sërish për 2-0.

Në minutën e 53-të, të besuarit e Stefao Piolit, arritën të shënonin edhe të tretin, kur Theo Hernadez asistoi te Rafael Leoa që shënoi për 3-0.

Me këtë fitore Milani bën një hap të madh për tu futur në mesin e 16-të ekipeve më të mira në Ligën e Evropës./Telegrafi/