Kampionët e Guardiolas përkujdesën që aventura e Emery te Arsenali të fillojë me humbje

Manchester City si kampion aktual i Ligës Premier, e filloi me fitore edhe sezonin 2018/19.

Skuadra e Pep Guardiolas fitoi ndaj Arsenalit me rezultat 0-2.

Goli i parë në këtë takim u shënua nga Raheem Sterling në minutën e 14, anglezi arriti të shënojë një gol të bukur nga rreth 17 metra.

Raheem Sterling duke festuar golin ndaj Arsenalit (Foto: Getty Images)

Në vazhdim Riyad Mahez kishte rast për gol, por rrjetet nuk u tundën dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultat 0-1.

Pjesa e dytë filloi me rastet e Alexandre Lacazette dhe Sergio Agueros.

Bernardo Silva gjatë festës së golit ndaj Arsenalit (Foto: Getty Images)

Por, goli i dytë dhe i fundit në këtë takim u shënua nga Bernardo Silva në minutën e 64 pas asistimit nga Benjamin Mendy.

Në minutat e mbetur Arsenali tentoi të shënojë, por nuk u treguan mjaftueshëm të rrezikshëm para portës kundërshtare.

Granit Xhaka dhe Mesut Ozil të dëshpëruar pas epërsisë së Cityt (Foto: Getty Images)

Ndeshja e ardhshme e Man Cityt është kundër Huddersfield, ndërsa Topçinjtë luajnë ndaj Chelseat. /Telegrafi/