Juve u kthehet fitoreve në Serie A (Video)

Juventusi ka fituar ndaj Atalantas me rezultat 3-1, me rezultat të njëjtë kishte humbur javën e kaluar ndaj Genoas.

Zonja e Vjetër ishte më e mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një tjetër fitore e merituar në Serie A.

Takimi filloi me një minutë heshtje në nder të Chapecoenses.

Goli i parë në takim erdhi nga Alex Sandro në minutën e 15-të, kurse pas katër minutash shënoi edhe Daniele Rugani dhe me rezultat 2-0 përfundoi dhe pjesa e parë.

Në minutën e 64 erdhi dhe goli i tretë i Juves, këtë herë shënoi Mario Mandzukic, kurse goli i nderit për mysafirët u shënua nga Remo Freuler në minutën e 82-të.

Pas kësaj fitore Zonja e Vjetër vazhdon në venin e parë me 36 pikë, kurse Atalanta zbret në vendin e gjashtë me 28 pikë.

Vlen të theksohet se mysafirët humbën pas gjashtë fitoreve radhazi në Serie A. /Telegrafi/